31. Biesiada u Bartnika

Data: 15.01.2024

Kategoria:

31. Biesiada u Bartnika

Zapraszamy na tegoroczną Biesiadę na zielone plenery „Sądeckiego Bartnika”. Zapraszamy zarówno na wykłady dotyczące dobrostanu pszczół i apiterapii (6 lipca), jak też do licznych kiermaszów z produktami pszczelimi, sprzętem pasiecznym, przysmakami kuchni regionalnej, pamiątkami, roślinami i krzewami miododajnymi.

Biesiada u Bartnika to radosne, pełne atrakcji święto producentów i konsumentów miodów. Dla pszczelarzy jest ono okazją do wzięcia udziału w konferencji szkoleniowej, zaopatrzenia się w profesjonalny sprzęt pszczelarski, matki pszczele, węzę, literaturę fachową, a także do sprzedania w punkcie skupu pozyskanych w pasiekach produktów pszczelich. Konsumentów zapraszamy do zakupu najlepszych produktów pszczelich i tradycyjnych miodów pitnych.

Biesiadę w niedzielę 7 lipca swoimi występami i pokazami uświetnią m.in.:ex - MAANAM, Pan Li, Gooroleska, pokaz kulinarny

z gwiazdami, występ Orkiestry Reprezentacyjnej AGH, Trail Motocyklowy w wykonaniu Mistrza Polski Przemka Kaczmarczyka, występ pokazowy Rock’n’Rolla akrobatycznego, pokazy ratownicze strażaków z OSP Stróże.

Zapraszamy również do odwiedzenia Skansenu i Muzeum Pszczelarskiego, Miodowej Spiżarni, Apidomków, Hurtowni Pszczelarskiej oraz do zakupu matek pszczelich. Polecamy potrawy „Bartnej Chaty”, która serwuje dania tradycyjnej kuchni polskiej, a także potrawy z grilla. Na Gości będą czekać również stoiska z napitkami oraz daniami kuchni regionalnej Koła Gospodyń Wiejskich w Stróżach, a na najmłodszych - piana party, gry, warsztaty, miodobranie z quizem, dmuchańce, zabawy i zagroda ze zwierzętami. Atrakcją będzie również możliwość przelotu helikopterem i zjazd na tyrolce. A w Miodowej Szkole ponownie odbędzie się akcja krwiodawstwa!

Serdecznie zapraszamy, prosząc Państwa o przekazanie informacji o „Biesiadzie u Bartnika” i jej atrakcjach pszczelarzom, miłośnikom pszczelarstwa, smakoszom miodów i sympatykom produktów pszczelich.