Literatura konsumencka

Literatura konsumencka

„MIÓD PSZCZELI – POWSTAWANIE, WARTOŚĆ ODŻYWCZA, ZASTOSOWANIE”

Halina Gałuszka
112 stron

Znakomita książka o uniwersalnej przydatności, zawierająca dokładne, ale przystępne informacje na temat pracy pszczół, pozyskiwania miodu, cech charakterystycznych miodów odmianowych, ziołomiodów i zastosowania innych produktów pszczelich w odżywianiu i leczeniu chorób. Autorka w sposób interesujący przedstawia walory odżywcze miodów i innych produktów pszczelich, nie unika także informacji na temat praktycznego zastosowania miodu, na przykład w kosmetologii, leczeniu i kuchni. Zainteresowani znajdą w książce przepisy na maseczki kosmetyczne z miodem, smakowite potrawy i napoje, a także na wypieki i desery. Książka zawiera bardzo ładną wkładkę zdjęciową.

Polecamy przede wszystkim konsumentom miodu i smakoszom, wśród których nie brakuje przecież pszczelarzy.


„PRODUKTY PSZCZELE – CENNE LEKI MEDYCYNY NATURALNEJ”


Maria Ellnain-Wojtaszek
125 stron
Książka przedstawia proces powstawania produktów pszczelich, ich skład chemiczny, właściwości biologiczne i ich lecznicze zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny. Autorka wymienia także większość istniejących na rynku preparatów farmaceutycznych wyprodukowanych na bazie produktów pszczelich.

Pozycja godna polecenia lekarzom korzystającym z niekonwencjonalnych metod leczenia, zawiera bowiem bogatą literaturę źródłową i opisy licznych badań klinicznych wraz z ich wynikami.


„PRODUKTY PSZCZELE SKARBNICĄ ZDROWIA”


Kazimierz Żółty
75 stron
W publikacji dość szczegółowo omówiono produkty pszczele, w tym miód, pyłek, pierzgę, propolis, mleczko pszczele, jad pszczeli i wosk. W bardzo ciekawy sposób przedstawiono ich zastosowanie w profilaktyce i lecznictwie oraz wspomaganiu odżywczym organizmu ludzkiego.


„PSZCZOŁY I ICH LECZNICZE PRODUKTY”


Ferdynand Jośko,
Jerzy Gala
139 stron
Ferdynand Jośko w słowie wstępnym do książki napisał: „Spróbujmy dostrzec i docenić pracę pszczół dla dobra całego ekosystemu na naszej planecie”. Słowa te, same w sobie, stanowią wystarczająca rekomendację książki. Czytelnik – pszczelarz i laik – znajdzie w niej komplet informacji dotyczących pracy pszczół, organizacji rodziny pszczelej, a przede wszystkim na temat leczniczego działania wszystkich produktów pszczelich; od miodu po, co najciekawsze – powietrze ulowe. Pozycja zawiera dokładne informacje, jak stosować produkty pszczele w leczeniu chorób, kosmetyce i kuchni.

W suplemencie doktor medycyny Jerzy Gala zdradza tajemnice apiterapii, którą sam z powodzenie się zajmował, a wywody ozdabia własnymi wierszami poświęconym pszczołom.


„MOJE STRÓŻE”


Adolf Boratyński
opr. Michał Kalisz
64 strony
Książka ta jest zapiskiem wspomnień i przeżyć ks. Adolfa Boratyńskiego, który w latach 1935–1967 był proboszczem w parafii Stróże. Publikacja rzuca światło na to, jakimi odczuciami i przemyśleniami kierował się ksiądz jako jednostka, która zostaje wtłoczona w tryb drugiej wojny światowej. Opisane są poszczególne etapy wojny, jakie stają się udziałem społeczności Stróż, a więc wojna obronna 1939 roku, okupacja, a także styczniowe wyzwolenie w roku 1945.

Na uwagę zasługuje spora ilość fotografii i widokówek, które dotąd nigdzie nie były prezentowane.


Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą książkową oraz na zakupy do internetowego sklepu Gospodarstwa Pasiecznego ”Sądecki Bartnik”.