Data: 07.06.2009
Kategoria:
Aktualności
Nowe pozycje wydawnictwa
Dzieło zatytułowane „Słowa miodem pisane” składa się z trzech tomów i napisane zostało w ciągu roku, jednakże materiał, który do tego posłużył, autor gromadził prawie ćwierć wieku. Wspólny tytuł nie oznacza, że Czytelnicy w każdym z nich znajdą tego samego rodzaju treści, albowiem tworzywo literackie, które wykorzystano do każdej z trzech części jest zasadniczo tak różne, że gdyby nie tematyczne spoiwo – pszczoły, pszczelarz i miód, nigdy nie mogłyby one tworzyć tryptyku.
W tomie pierwszym, opatrzonym tytułem „Dobre przysłowie kiedy miód w głowie”, Czytelnicy znajdą ponad półtora tysiąca przysłów i zwrotów przysłowiowych, tematycznie związanych z pszczołami i wszystkim, co może się z nimi kojarzyć. W pozostałych dwóch tomach, o odrębnych tytułach wydawniczych – „Życie jak miód” i „Pszczoła liryczna” – autor zebrał liczne przykłady aforystyki pszczelarskiej, bajek, fraszek, interesujących, jego zdaniem, cytatów wyjętych z literatury (nie tylko fachowej), a nawet humoru pszczelarskiego. Trzeci i ostatni tom, to rodzaj almanachu czy też antologii, zawierający sto pięćdziesiąt utworów lirycznych.
Kolejna książka oferowana przez nasze wydawnictwo to „Moja Gospodarka pasieczna”, która pomimo swojej niewielkiej objętości wnosi tak wiele nowatorskich tez, że na pewno spowoduje spore zamieszanie w „pszczelarskim światku” i to nie tylko wśród miłośników pszczoły Buckfast.
„Święta pszczoła” to książka, która bez wątpienia zainteresuje wszystkich miłośników historii pszczoły i pszczelarstwa oraz ich roli w kulturze światowej od czasów najdawniejszych do dzisiaj.
Jest to drugie, poprawione i uzupełnione, wydanie ciekawej pozycji autorstwa dr Romualda Wróblewskiego.
Gorąco polecana, zarówno pszczelarzom, jak i miłośnikom historii pszczelarstwa polskiego jest „Krótka historia pszczelarstwa polskiego”. Ta, wbrew tytułowi wcale nie krótka historia, pozwala współczesnym pszczelarzom i miłośnikom pszczelarstwa doszukać się swych korzeni. Liczne cytaty i odnośniki pozwalają skutecznie weryfikować źródła naszej historycznej wiedzy na temat naszej polskiej pszczelarskiej historii.
W naszym sklepie internetowym dostęna jest również nowa pozycja wydawnictwa PWRiL, zatytułowana „Hodowla pszczół”, która przeznaczona jest przede wszystkim dla studentów uczelni rolniczych. Mogą z niej korzystać także wszyscy hodowcy pszczół, zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, którzy chcieliby zgłębić swoją pszczelarską wiedzę i lepiej zrozumieć pszczoły.
Więcej informacji na temat tych i wielu innych książek można znaleźć w naszym sklepie internetowym.