Data: 24.10.2012
Kategoria:
Aktualności
Kolejne znaki PDŻ przyznane
Uroczystą galę zainaugurował minister Stanisław Kalemba, który podkreślił podniosły charakter spotkania i rolę producentów dostarczających na rynek produkty najwyższej jakości.
Śmiało można powiedzieć, że to elita wśród zakładów sektora żywnościowego. Dzięki takim produktom budowana jest marka polskiej żywności. Mamy doskonałe surowce, sprawdzone przez wieki, świetne receptury, a nasze zakłady przetwórcze należą do światowej czołówki – podkreślił minister i dodał, że elementy te sprawiają, iż osiągamy bardzo dobre rezultaty w międzynarodowej wymianie handlowej.
Jak co roku producenci mogli zgłaszać swoje wyroby w 15 kategoriach. Do uhonorowania znakiem „PDŻ” Kolegium Naukowe ds. jakości produktów żywnościowych wybrało 162 produkty. Znalazły się pośród nich nich m. in.: wyroby mleczarskie, wędliny, miody, owoce i napoje.
Wręczając dyplomy potwierdzające przyznanie znaku PDŻ 45 producentom, minister podkreślił znaczenie tego faktu zarówno dla szefów i pracowników przedsiębiorstw, jak i dla wszystkich konsumentów.
Od tego wieczoru kolejna gama produktów, które odznaczają się nie tylko najwyższą jakością, lecz także stałymi i niepowtarzalnymi walorami smakowymi będzie posiadała potwierdzający to znak. Cieszy bogactwo różnorodności żywności, cieszy stały wzrost liczby wyrobów posiadających znak PDŻ – przyznał Stanisław Kalemba.
Gospodarstwo Pasieczne Sądecki Bartnik otrzymało znak „PDŻ” dla: miodu nektarowego wielokwiatowego, miodu nektarowego lipowego, miodu nektarowego akacjowego i miodu nektarowego gryczanego.
Gala była okazją do podkreślenia bogactwa nie tylko produktów żywnościowych wysokiej jakości, lecz także polskiej kultury, tradycji i folkloru. Wieczór uświetniły występy zespołu ludowego Łany oraz koncert poezji śpiewanej Justyny Szafran.
Przypomnijmy, że Program „Poznaj Dobrą Żywność” to inicjatywa Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, mająca na celu informowanie konsumentów o wysokiej jakości produktach żywnościowych. Gwarancją stałego, wysokiego poziomu jakości oznaczanych wyrobów oraz wiarygodności pochodzenia surowców jest fakt, iż znak przyznawany jest maksymalnie na 3 lata.