Program XXVI Biesiady u Bartnika

Tradycyjnie, w pierwszy weekend lipca spotykamy się już po raz 26 w Stróżach na dorocznym, radosnym, pełnym atrakcji święcie producentów i konsumentów miodów.

Dla pszczelarzy jest ono okazją do wzięcia udziału w konferencji szkoleniowej pod hasłem "Pomóżmy pszczołom - pszczoły pomogą nam". Swój udział w niej zapowiedzieli specjaliści i znawcy tematu, którzy przekażą uczestnikom informacje ze świata nauki z zakresu pszczelarstwa, opowiedzą też o właściwościach zdrowotnych i leczniczych miodu. Jest to również okazja na wymianę poglądów i doświadczeń, do zaopatrzenia się w profesjonalny sprzęt pszczelarski, matki pszczele, węzę, literaturę fachową, a także do sprzedania w punkcie skupu pozyskanego w pasiekach wosku i propolisu. Na stoisku firmy „Dary Natury” z Korycina będzie można nabyć sadzonki roślin miododajnych.

Biesiada u Bartnika to także zabawa, dlatego zapraszamy do udziału rodziny z dziećmi, dla których mamy wiele atrakcji. Na naszym terenie znajduje się  zagroda ze zwierzętami, które czekają, aby się z nimi zapoznać: kozy, konie, osły, różne odmiany kur i pawie. Zaprosimy też do naszych domów wystawienniczych, gdzie znajduje się Muzeum Pszczelarstwa Gospodarstwa Pasiecznego Sądecki Bartnik i interaktywna ekspozycja „Sekrety ula”. W Skansenie Pszczelarskim znajduje się kolekcja zabytkowych oraz ciekawych w swej formie uli.

Konsumentów zapraszamy do zakupu najlepszych miodów odmianowych, tradycyjnych miodów pitnych oraz kosmetyków wyprodukowanych na bazie miodu i produktów pszczelich.
Dla najmłodszych nie zabraknie miodowych łakoci. Punkty gastronomiczne oferować będą nie tylko gorące przekąski i napoje chłodzące, ale także specjały kuchni regionalnej.

Każdej Biesiadzie towarzyszą programy artystyczne prezentowane na scenie w uroczym Parku Zarembów.

Podczas wernisażu zaprezentujemy prace artystów wykonane w trakcie pleneru karykaturzystów, rzeźbiarzy i malarzy oraz podsumujemy konkurs fotograficzny pod tytułem „Pszczoła
i jej otoczenie”. Państwo Bondarczykowie zademonstrują kolekcję ekslibrisów pt. „Bartnictwo i pszczelarstwo w ekslibrisach”. Pan Józef Gucwa wraz z I i III Pułkiem Strzelców Podhalańskich
w Nowym Sączu przedstawi dioramę militarną II wojny światowej. Natomiast Lokalna Grupa Działania „Korona Sądecka” przygotuje warsztaty mydlarskie oraz konkursy z cennymi nagrodami.
Dlatego prosimy o zarezerwowanie sobie czasu 1 i 2 lipca.

Serdecznie zapraszamy, prosząc Państwa o przekazanie informacji o „Biesiadzie u Bartnika” i jej atrakcjach pszczelarzom, sympatykom pszczelarstwa, smakoszom miodów i konsumentom produktów pszczelich.

biesiada_2017_afisz_sm

 

Program XXV Biesiady u Bartnika btn_pobierz_pdf 

Program Konferencji btn_pobierz_pdf

Zaproszenie na XXVI Biesiadę u Bartnika btn_pobierz_pdf

  

Zapraszamy do Sądeckiego Bartnika, przybywajcie!

 

Copyright © 1997-2024 Gospodarstwo Pasieczne "Sądecki Bartnik" sp. z o.o. (dawniej Gospodarstwo Pasieczne "Sądecki Bartnik" Janusz Kasztelewicz)
Sądecki Bartnik na