Skarbnica zdrowia

W pierwszych dwóch już zrealizowanych filmach - zatytułowanych „Miody” oraz „Pyłek kwiatowy” - swoją wiedzą podzieli się z odbiorcami prof. dr hab. Ryszard Czarnecki z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, wybitny specjalista z zakresu farmakologii, który w działalności naukowej i klinicznej wiele uwagi poświęcił badaniom nad zastosowaniem produktów pszczelich w leczeniu i profilaktyce.

Gospodarzami poszczególnych odcinków będą wybitni specjaliści z zakresu medycyny (m.in. apiterapii i apifitoterapii) i hodowli pszczół.
Trwają prace nad trzecim filmem także z udziałem prof. Ryszarda Czarneckiego zatytułowanym „Propolis”.

Mamy nadzieję, że nowa inicjatywa Wydawnictwa „Sądecki Bartnik” spotka się zarówno z zainteresowaniem pszczelarzy, jak i konsumentów.

Zwiastuny filmów dostępne są na naszej „Platformie Video”, zaś filmy (dystrybuowane na płytach DVD) można nabyć w naszym sklepie internetowym lub w sklepie firmowym i hurtowni pszczelarskiej w Gospodarstwie Pasiecznym „Sądecki Bartnik”.

Miody

Nie ma chyba człowieka, który nie wiedziałby skąd bierze się miód. Ta niezwykła substancja, produkt wytrwałej pracy pszczół, od tysięcy lat budziła fascynację ludzkości, która szybko dostrzegła nie tylko jej niezwykłe walory smakowe, ale także zdrowotne. Zbawienny wpływ miodu na zdrowie i kondycje człowieka znany był już w starożytnej Grecji i Rzymie.
W pierwszym filmie z cyklu „Skarbnica Zdrowia” zatytułowanym „Miody” swoją wiedzą dzieli się z widzami prof. dr hab. Ryszard Czarnecki z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
W bardzo przystępnej formie ten znakomity naukowiec przybliża nam informacje m.in. o chemicznym składzie miodu i jego wartościach odżywczych oraz leczniczych. Omawia także walory najczęściej spotykanych i dostępnych na polskim rynku rodzajów miodów i mierzy się z wieloma obiegowymi opiniami wygłaszanymi o miodach.

Film ten - bogato ilustrowany pięknymi, pszczelimi kadrami -  stanowić będzie znakomite źródło wiedzy dla pszczelarzy hobbystów oraz dla konsumentów, którzy coraz częściej zdając sobie sprawę, że miód miodowi nie jest równy, poszukują produktu najwyższej, gwarantowanej jakości.


Pyłek kwiatowy

Węglowodany, tłuszcze, białka, składniki mineralne, witaminy, rutyna, olejki eteryczne, fitocydy, antybiotyki-inhybiny, hormony, enzymy, kwasy organiczne,stymulatory wzrostu. Ale to nie wszystko.
Pyłek kwiatowy, zwany także potocznie pyłkiem pszczelim, skrywa przed badającymi go naukowcami jeszcze mnóstwo zagadek i tajemnic swego składu i przedziwnych, zaskakujących właściwości. Przekonają się Państwo o tym oglądając z udziałem prof. dr hab. Ryszarda Czarneckiego zatytułowany „Skarbnica Zdrowia - Pyłek kwiatowy” przygotowany przez Wydawnictwo „Sądecki Bartnik”.

Profesor Czarnecki nie pozostawia wątpliwości, że pyłek kwiatowy niejednym jeszcze nas zaskoczy, bo wiele jego unikatowych - dziś nie rozpoznanych składników - może występować w ilościach mierzonych na poziomie atomów.

Czy tak niewielkie ilości składników mogą oddziaływać na organizm człowieka? Samodzielnie - zapewne - nie, lecz dziś jeszcze nie wiemy i nie potrafimy powiedzieć czy oraz jakie funkcje może spełniać w niezwykłym pyłkowym konglomeracie około 300 rozpoznanych dotychczas składników.

Pośród poznanych dotychczas właściwości Profesor zajmująco omawia właściwości odżywcze i lecznicze (w tym m.in. odtruwające, antydepresyjne, antyalergiczne, przeciwmiażdżycowe i antybiotyczne) pyłku pszczelego. Wszechstronność tego produktu pszczelego wykorzystywana jest także w kuracjach regulujących trawienie, leczeniu schorzeń prostaty, profilaktyce cukrzycy, leczenia wewnętrznych stanów zapalnych organizmu, kuracjach poprawiających komfort widzenia, a także w kosmetyce.
Czeka zatem na Państwa spora dawka znakomicie i przystępnie podanych informacji!

 

 

 
Copyright © 1997-2024 Gospodarstwo Pasieczne "Sądecki Bartnik" sp. z o.o. (dawniej Gospodarstwo Pasieczne "Sądecki Bartnik" Janusz Kasztelewicz)
Sądecki Bartnik na