Domy gościnne “U babci Marysi”

loga_domy_goscinne1

Gospodarstwo Pasieczne „Sądecki Bartnik” nieprzerwanie poszerza zakres działalności, czego dowodem są dwa „Domy Gościnne” oddane do dyspozycji odwiedzających nas. Znajduje się w nich 46 miejsc noclegowych, w pokojach 1-,  2- i 3-osobowych. Każdy ma osobną łazienkę z prysznicem, klimatyzację oraz dostęp do internetu. Są pośród nich pokoje przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

domy_gocinne_1_smNie są to jednak typowe hotele. Wyróżnia je od innych unikatowy charakter - urządzone w stylu retro z oryginalnymi, odrestaurowanymi meblami. Pobyt w nich przywodzi na myśl atmosferę polskiego dworku szlacheckiego, tyle że wyposażonego we współczesne udogodnienia.

W domu „Miodowym” wszystkie pokoje posiadają nie tylko numer, ale również własną, odrębną nazwę, nawiązująca do jednej z odmian najcenniejszego pszczelego daru. Są więc m.in. pokoje: mniszkowy, rzepakowy, lipowy, wielokwiatowy, spadziowy czy wrzosowy. Z kolei, w domu „Zielnym” pokoje noszą nazwy roślin miododajnych.

Wszystkie nazwy pokoi korespondują z elementami ich wystroju lub dyskretnych elementów kolorystycznych.

domy_gocinne_1a_smdomy_gocinne_2_smdomy_gocinne_3_sm

W obu budynkach znajdują się miejsca przeznaczone do wspólnego oglądania telewizji oraz do przygotowania ciepłych napojów.

Chwilę nostalgicznej zadumy można spędzić na oszklonych gankach, z których rozpościerają się widoki na sielską okolicę gospodarstwa.

dg_6_smdg_4_smdg_5_sm

Ciekawostkę stanowi historia powstawania budynku nazwanego „Domem Miodowym”. Jego bryła jest bowiem wierną repliką nieistniejącego już budynku szkoły przykościelnej, funkcjonującej od drugiej połowy XIX wieku, w sąsiedniej wsi Krużlowa.

Domy Gościnne „U Babci Marysi” to wprost wymarzone miejsca nie tylko dla zmęczonych podróżnych, spragnionych chwili wytchnienia, ale również dla gości „Bartnej Chaty”, którzy bawiąc się na rozmaitych imprezach okolicznościowych, organizowanych w restauracji, nie muszą szukać miejsca na nocleg.

 

Kontakt i rezerwacje w restauracji „Bartna Chata” lub tel.18 445 18 82

godziny_otwarcia_2020_sm

 

Copyright © 1997-2020 Gospodarstwo Pasieczne "Sądecki Bartnik" sp. z o.o. (dawniej Gospodarstwo Pasieczne "Sądecki Bartnik" Janusz Kasztelewicz)
Sądecki Bartnik na