Wielki Dzień Pszczół – Protest w obronie pszczół

W środę 8 sierpnia obchodziliśmy Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji razem z przedstawicielami Greenpeace, przedstawicielami świata nauki i innymi pszczelarzami wybraliśmy się do Warszawy, aby przed budynkiem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi wyrazić nasz protest w związku z decyzją Ministra, który zezwolił na stosowanie pestycydów, które są niebezpieczne zarówno dla pszczół jak i dla ludzi. Wice Ministrowi zostało przekazane pudełko z ponad 72 tysiącami petycji, aby odwołać swoją decyzję.

Przesyłamy link do relacji z naszego protestu w Warszawie ».

w_obronie_1_smw_obronie_2_smw_obronie_3_sm

Ludzie nie zdają sobie sprawy, że połowa żywności, którą spożywamy zależy od pszczół.

Między innymi dlatego, aby edukować ludzi w tym zakresie, zorganizowaliśmy wraz z "Z Kujawskim pomagamy pszczołom" Wielki Dzień Pszczół na terenie naszego muzeum.

w_obronie_1_smw_obronie_2_smw_obronie_s_3_sm
w_obronie_4_smw_obronie_2_smw_obronie_s_6_sm

Można było bezpłatnie zwiedzić muzeum z przewodnikiem, dowiedzieć się wielu fascynujących rzeczy z życia pszczół oraz zagrać w grę terenowa i wygrać nagrody. Mamy nadzieję, że w kolejny Wielki Dzień Pszczół nie będziemy musieli walczyć o ich dobro.

Kto jeszcze tego nie zrobił, pod linkiem poniżej może podpisać petycję w obronie pszczół.

https://act.gp/strategia

Copyright © 1997-2019 Gospodarstwo Pasieczne "Sądecki Bartnik" sp. z o.o. (dawniej Gospodarstwo Pasieczne "Sądecki Bartnik" Janusz Kasztelewicz)
Sądecki Bartnik na