Poznaj Dobrą Żywność’ 2014.

Nasze miody otrzymały znaki „PDŻ” już po raz czwarty

Podczas poznańskich targów „Polagra Food” minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Marek Sawicki - wręczył „Sądeckiemu Bartnikowi”, znaki Programu „PDŻ” dla miodów: wielokwiatowego, gryczanego, akacjowego, lipowego i spadziowego.

 pdz_2_smW Programie, który realizowany jest z inicjatywy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, uczestniczymy z naszymi produktami od jego pierwszej edycji. Głównym celem Programu PDŻ jest informowanie o wysokiej jakości produktów żywnościowych. Udział w Programie jest dobrowolny,a mogą w nim uczestniczyć także przedsiębiorcy z Państw Członkowskich Unii Europejskiej.

Znak „PDŻ” przyznawany jest (maksymalnie na 3 lata) tylko wyrobom spełniającym kryteria opracowane przez Kolegium Naukowe ds. jakości produktów żywnościowych. Oznaczenie to ma na celu podnoszenie zaufania konsumenta do produktu żywnościowego poprzez informację o jego wysokiej i stabilnej jakości oraz wiarygodności pochodzenia zarówno surowców jak i produktów gotowych.

Podczas poznańskiej Gali Programu „Poznaj Dobrą Żywność” minister Marek Sawicki oraz podsekretarz stanu Zofia Szalczyk wręczyli znaki przedstawicielom 54 zakładów sektora rolno-spożywczego dla 211 wyrobów.

Dodajmy, że w ciągu minionych 10. lat przyznano 2017 znaków dla produktów wytwarzanych przez 156 producentów.

 pdz_3_lg

Copyright © 1997-2021 Gospodarstwo Pasieczne "Sądecki Bartnik" sp. z o.o. (dawniej Gospodarstwo Pasieczne "Sądecki Bartnik" Janusz Kasztelewicz)
Sądecki Bartnik na