Nowe pozycje wydawnictwa


Dzieło zatytułowane „Słowa miodem pisane” składa się z trzech tomów i napisane zostało w ciągu roku, jednakże materiał, który do tego posłużył, autor gromadził prawie ćwierć wieku. Wspólny tytuł nie oznacza, że Czytelnicy w każdym z nich znajdą tego samego rodzaju treści, albowiem tworzywo literackie, które wykorzystano do każdej z trzech części jest zasadniczo tak różne, że gdyby nie tematyczne spoiwo - pszczoły, pszczelarz i miód, nigdy nie mogłyby one tworzyć tryptyku.
W tomie pierwszym, opatrzonym tytułem „Dobre przysłowie kiedy miód w głowie”, Czytelnicy znajdą ponad półtora tysiąca przysłów i zwrotów przysłowiowych, tematycznie związanych z pszczołami i wszystkim, co może się z nimi kojarzyć. W pozostałych dwóch tomach, o odrębnych tytułach wydawniczych - „Życie jak miód” i „Pszczoła liryczna” - autor zebrał liczne przykłady aforystyki pszczelarskiej, bajek, fraszek, interesujących, jego zdaniem, cytatów wyjętych z literatury (nie tylko fachowej), a nawet humoru pszczelarskiego. Trzeci i ostatni tom, to rodzaj almanachu czy też antologii, zawierający sto pięćdziesiąt utworów lirycznych.

Zachęcamy do zapoznania sie z recenzją trylogii jaka ukazała się w nr 38 Ziemii Kaliskiej.
 

Kolejna książka oferowana przez nasze wydawnictwo to „Moja Gospodarka pasieczna", która pomimo swojej niewielkiej objętości wnosi tak wiele nowatorskich tez, że na pewno spowoduje spore zamieszanie w „pszczelarskim światku” i to nie tylko wśród miłośników pszczoły Buckfast.

„Święta pszczoła" to książka, która bez wątpienia zainteresuje wszystkich miłośników historii pszczoły i pszczelarstwa oraz ich roli w kulturze światowej od czasów najdawniejszych do dzisiaj.
Jest to drugie, poprawione i uzupełnione, wydanie ciekawej pozycji autorstwa dr Romualda Wróblewskiego.

Gorąco polecana, zarówno pszczelarzom, jak i miłośnikom historii pszczelarstwa polskiego jest „Krótka historia pszczelarstwa polskiego". Ta, wbrew tytułowi wcale nie krótka historia, pozwala współczesnym pszczelarzom i miłośnikom pszczelarstwa doszukać się swych korzeni. Liczne cytaty i odnośniki pozwalają skutecznie weryfikować źródła naszej historycznej wiedzy na temat naszej polskiej pszczelarskiej historii.


W naszym sklepie internetowym dostęna jest również nowa pozycja wydawnictwa PWRiL, zatytułowana „Hodowla pszczół”, która przeznaczona jest przede wszystkim dla studentów uczelni rolniczych. Mogą z niej korzystać także wszyscy hodowcy pszczół, zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, którzy chcieliby zgłębić swoją pszczelarską wiedzę i lepiej zrozumieć pszczoły.

Więcej informacji na temat tych i wielu innych książek można znaleźć w naszym sklepie internetowym.


Copyright © 1997-2024 Gospodarstwo Pasieczne "Sądecki Bartnik" sp. z o.o. (dawniej Gospodarstwo Pasieczne "Sądecki Bartnik" Janusz Kasztelewicz)
Sądecki Bartnik na