Beevital HiveClean

Wiosną wszystko budzi się do życia, niestety również Varroa destructor. Polecamy zatem jeden z najskuteczniejszych preparatów do walki z Warrozą.

Kilka faktów:
Beevital HiveClean jest niezwykle skutecznym środkiem, którego działanie rozciąga się w czasie (do 6-10 dni po zastosowaniu), zaś skuteczność warrobójcza przekracza 85%. Stosowany jest w wielu krajach Europy.

HiveClean nie wywiera niepożądanego wpływu na czerw, dorosłe pszczoły oraz matkę, nie powoduje odporności pasożytów na ten produkt. Przypadkowe przedawkowanie nie zagraża rodzinie pszczelej.

HiveClean jest łatwy w stosowaniu, nie wymaga użycia skomplikowanej metody aplikacji oraz specjalnych środków ochrony osobistej. Wspomaga zwalczanie innych chorób pasożytniczych i grzybic.

Skład:
Poza takimi naturalnymi składnikami, jak propolis oraz olejki eteryczne, w skład HiveClean wchodzą również kwas cytrynowy, szczawiowy i mrówkowy. Wszystkie te substancje znajdują się w roztworze cukru.

Postać:
HiveClean jest obecny w postaci roztworu pakowanego w plastikowe butelki o pojemności 500ml, podłużne saszetki z folii metalizowanej o pojemności 15 ml oraz 5 litrowe kanistry (opakowanie 5 litrowe przeznaczone jest dla pszczelarzy, którzy posiadają co najmniej 100 rodzin pszczelich i podają preparat za pomocą dozownika). W załączeniu dostępne są pokryte klejem kartki papieru, do wyłapywania roztoczy opadających na dennicę ula.

Stosowanie:
Preparat stosuje się głównie pod koniec lata, kiedy pojawiają się pierwsze pszczoły zimujące oraz w okresie późnojesiennym, lub zimowym, kiedy w rodzinie pszczelej nie ma już zasklepionego czerwiu.

Szczegółowe informacje na temat walki z warrozą oraz samego preparatu, zawarte są w wydanej przez "Sądeckiego Bartnika" broszurze "Walka z Warrozą przy pomocy Hive Clean". Autorem opracowania jest dr Grzegorz Dobre - Prezes Federacji Związków Pszczelarzy Rumuńskich. Broszurę można również pobrać w formie elektronicznej tutaj » (.pdf)

Serdecznie zapraszamy na zakupy do naszego sklepu internetowego, gdzie można nabyć preparat Beevital HiveClean w promocyjnej cenie.

 

 

 

 

 

Copyright © 1997-2019 Gospodarstwo Pasieczne "Sądecki Bartnik" sp. z o.o. (dawniej Gospodarstwo Pasieczne "Sądecki Bartnik" Janusz Kasztelewicz)
Sądecki Bartnik na