Maseczki

na bazie miodu i produktów pszczelich

Re: Maseczki

Postautor: manierka » 27 sty 2014, 21:30

Nie mogę się powstrzymać przed napisaniem od razu. Właśnie wysuszyłam włosy i są takie mięciutkie i ładnie się układają. Szampon mam ten co zwykle, suszyłam jak zwykle jedyna różnica to zrobiłam maseczkę z miodu i oliwy - poleciła mi ja koleżanka z pracy. Dwie łyżki miodu wymieszałam z 5-6 łyżeczkami podgrzanej lekko oliwy z oliwek. To nałożyłam na suche włosy nakryłam folią i ręcznikiem i trzymałam 30 min (po 15 podgrzałam głowę suszarka ale to już własna inwencja :) ). Po takim zabiegu raczej musi się głowę umyć dwukrotnie szamponem ale włosy są super!
manierka

Postautor: Asia41 » 28 mar 2014, 23:51

Mam dla Was kolejny sprawdzony miodowy kosmetyk. Tonik/mleczko/maseczka - trudno mi to nazwać: szklankę maślanki wymieszałam z mocną łyżka miodu. To jets takie płynne i należy tym twarz posmarować na ok 15 min - ja sobie "dosmarowywałam". Następnie zmyć letnia woda. Działa nawilżająco - odświeżająco - oczyszczająco.
Asia41

Postautor: manierka » 13 kwie 2014, 22:03

Faktycznie jest dość rzadka... Nie wiem czy nie osłabiłam jej działania ale nasączyłam płatki kosmetyczne i ułożyłam na twarzy.. przynajmniej prawie nie spływało :)
manierka

Postautor: H-Anka » 27 sie 2014, 20:02

Manierka, a po co podgrzewałaś głowę suszarką? Łatwiej się zmywa?
H-Anka

Postautor: manierka » 04 wrz 2014, 00:05

Wydaje mi się, że w cieple lepiej działa maseczka :) Takie kupne maski też jak nałożę to podgrzewam.
manierka

Postautor: fIoLkA » 12 lut 2015, 23:58

Dziewczyny mam pytanie... a jaka glicerynę kupujecie i gdzie? <zawstydzony>
fIoLkA

Postautor: Krzysztof » 16 mar 2015, 22:05

Ja tu widzę, że same kobitki piszą.. ale Wam coś powiem. Sposób testowany przez moja siostrę po ciąży i powiem że jak patrze na jej brzuch to raczej mega skuteczny :D Ona trochę zwykłej kawy zalewała odrobina wrzątku, dodawał miód, oliwę z oliwek i cynamon. Smarowała tym brzuch, owijała się folią spożywcza (chyba spożywczą) i siedziała pod kołdra tak a później masowała brzuch tym (podobno to działa jak peeling) i spłukiwała.Wiem, że jakieś sklepowe dziadostwa tez używała i chociaż nie wiem co działało najlepiej to bardzo chwaliła kawową miksturę a naprawdę wygląda teraz super :)
Krzysztof

Poprzednia

Wróć do Kosmetyki