PROPOLIS

Re: PROPOLIS

Postautor: Janek007 » 09 sie 2012, 19:10

Na alergiczne przypadłości zawsze można zastosować Zyrtec, Amertil, Alertec, Claritine, może nawet zwykłe wapno 300mg pomóc. KOniecznie jednak trzeba zasięgnąć porady alergologa.
Janek007

Postautor: OLa » 08 lip 2014, 20:25

Tak czytam Wasze wpisy oi zastanawiam się nad pewna sprawą. Jakieś pół roku temu oparzyłam się parą z ziemniaków i posmarowałam miejsce maścią propolisową. Pojawiły mi się wieczorem bąbelki takie jakby malutkie, posmarowałam jeszcze raz wieczorem i rano ale te bąble/pryszczyki były i nawet wydawało mi się że ich przybyło. Myślałam wtedy że to z oparzenia a teraz sie zastanawiam czy możliwe, że jestem uczulona na propolis? Później już nigdy nie maiłam chyba okazji nic z propolisem używać.
OLa

Postautor: ania111 » 12 sie 2014, 20:15

Jak najbardziej bąble, pęcherze, swędzenie to mogą być objawy alergii. Z tego co wiem to takie objawy moga być nie tylko po posmarowaniu ale nawet po zażyciu doustnym alergenu. Może zrób sobie test - malutka ilość maści z propolisem rozetrzyj na skórze i obserwuj. Warto wiedzieć na przyszłość
ania111

Postautor: Krzysztof » 03 mar 2017, 13:00

Kilka tygodni temu moja znajoma będąc w Bartniku kupiła żel do mycia twarzy z propolisem. Jakoś nikt w rodzinie nie wierzyl że dawka jaka tam jest może być wystarczająca żeby coklowiek pomóc na jej problemy z twarza (wyglądała jak by miała jadzący się trądzik) ale widziałem się z nią ostatnio i była zachwycona (wypytywała o możliwość pozyskania propolisu w mojej pasiece). Twierdzi że już po kilku myciach jej twarz się zaczeła odnawiać a wypryski stawały się coraz bardziej punktowe. Podkreslala tylko, żę trzeba potrzymać żel na twarzy chwile a nie tylko nasmarować i spłukac.
Krzysztof

Poprzednia

Wróć do Propolis - kit pszczeli