wytapianie świec

wytapianie świec

Postautor: fIoLkA » 10 wrz 2012, 08:09

Wiem, że to nie do końca to forum, bo moje pytanie niewiele ma wspólnego z pszczelarstwem, ale może któraś pani wytapiała własnoręcznie wosk na świecę swojego pomysłu? Jak się w ogóle za to zabrać?
fIoLkA

Re: wytapianie świec

Postautor: bzzy » 11 wrz 2012, 08:18

no chyba najlepiej to po prostu stopić parafinę ze starych świeczek w jakimś rondelku i później wlać do formy, np. do jakiejś butelki albo do kartonika, no nie? chyba, że to nie o to chodzi?
bzzy

Postautor: H-Anka » 12 wrz 2012, 09:44

tu chyba bardziej chodzi o parafine niż o wosk...
H-Anka

Postautor: fIoLkA » 13 paź 2012, 20:06

a z takiego prawdziwego wosku pszczelego się nie da?
fIoLkA

Postautor: manierka » 30 gru 2012, 22:45

Ja myślę, że się da. Kupiłam takie śliczne świeczki/zawieszki - aniołki jak byłam w Sądeckim Bartniku. Powiesiłam je na choince - boję się tylko czy pod wpływem temperatury (blisko jest kaloryfer) nie zniekształca się - na razie minął tydzień i wyglądają ok... ale kaloryfer troszkę skręciłam ;)
manierka

Postautor: H-Anka » 27 sie 2014, 20:00

Mam takie pytanie... ostatnio wszędzie widzę świece z naturalnego wosku. Podobno to są "prawdziwe świece a nie jakieś tanie chińskie" - powiedział mi pewien sprzedawca. Kupiłam, paliłam, mam. No ale nie do końca rozumiem w czym są lepsze - wszystkie mają taki sam kolor, pachną tak sobie, jak jest gorąco to się gną, płomień jak z innych. Czy chodzi o to że to takie polskie i ekologiczne??
H-Anka

Postautor: ania111 » 17 paź 2014, 22:31

Przede wszystkim są naturalne, pachną pięknie, wiadomo z czego powstały. Zresztą pokusiłam się o odszukanie artykułu który mnie kiedyś zaciekawił:

"Właściwości relaksacyjne i paralecznicze świec woskowych są znane od setek lat. Niegdyś były powszechnie wykorzystywane w obrzędach liturgicznych oraz w domach zamożnych osób. Wyróżniają się pięknym i oryginalnym wyglądem, podczas spalania nie wydzielają dymu, wydzielają za to subtelny zapach miodu i propolisu i ujemnie jonizują powietrze. Ponadto, nie każdy o tym wie, ale eliminują szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne, które wytwarzają urządzenia elektryczne. Neutralizują również dym papierosowy.

Zapach świec woskowych działa uspokajająco, odprężająco, ułatwia oddychanie, udrażnia zatoki, łagodzi katar i objawy astmatyczne oraz może nawet redukować ciśnienie krwi. Specjaliści aromaterapii zalecają codzienne palenie świec od piętnastu do kilkudziesięciu minut, aby poprawić swoje samopoczucie i złagodzić działanie steru po całym dniu."

Ja od kilku lat nie używam innych świec :) Kto spróbuje ten pokocha!
ania111

Postautor: manierka » 20 paź 2014, 10:57

aniu111 zgadzam się z Tobą całkowicie. Od kiedy kupiłam pierwsze "prawdziwe" świeczki w Bartniku nie kupiłam innych. Teraz te piękne kolorowe i pachnące wydaja mi się sztuczne i tandetne. Zakochałam się w klimacie woskowych świec... Przy okazji to świetny pomył na prezent lub dodatek do prezentu dla rodziny i znajomych :)
manierka

Postautor: fIoLkA » 17 lut 2015, 23:14

Nie orientujecie się może czy w tym sklepiku u Bartnika można kupić wosk żeby samemu robić świece?
fIoLkA

Wróć do Wosk